کد خبر: 930522 A

جان بولتون:

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در کتاب جنجالی خود درباره وقایع کاخ سفید اعلام کرده رئیس جمهوری این کشور نسبت به کشته شدن سربازان روسیه در سوریه در صورت حمله نظامی آمریکا به این کشور در بهار ۲۰۱۸ نگران بود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری ریا نووستی، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا، در کتاب جنجالی خود درباره وقایع کاخ سفید اعلام کرده که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور نسبت به کشته شدن سربازان روسیه در سوریه در صورت حمله نظامی آمریکا به این کشور در بهار ۲۰۱۸ نگران بود. 

در بخشی از این کتاب عنوان شده که در آن برهه مقام‌های کاخ سفید طی جلسه‌ای احتمال هدف قرار دادن اهدافی در سوریه را مد نظر قرار داده بودند. بولتون در صفحات کتاب خود نوشته است: «ترامپ نگران آن بود که جان سربازان روس در سوریه به خطر بیفتد. شمار این سربازان طی دوران باراک اوباما بسیار افزایش یافته بود.»

به گفته او، بخش عمده نگرانی ترامپ سلامت نیروهای روسیه بود. وی تصریح کرد که ترامپ از فرمانده نیروهای مسلح آمریکا خواست تا با همتای روس خود ارتباط گرفته و به او اطمینان بدهد که اقدام‌های ایالات متحده نیروها و تجهیزات روسیه در سوریه را هدف قرار نمی‌دهد. 

بولتون در ادامه عنوان کرد که برخلاف ترامپ، هیچ کس دیگری در آن جلسه نگران آسیب دیدن نیروهای روسیه در سوریه نبود.  

 

روسیه سوریه جان بولتون دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر