کد خبر: 930043 A

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که نمی‌دانست رئیس‌جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸ در دیدار با رئیس جمهوری روسیه چه می‌خواهد بگوید.

به گزارش ایلنا، «جان بولتون»، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در گفت و گو با شبکه ای بی سی نیوز تاکید کرد که نمی‌دانست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸ در دیدار با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه چه خواهد گفت.

بولتون افزود: «من نمی‌دانستم که ترامپ در این دیدار چه خواهد گفت. ما در هیچ لحظه‌ای نمی‌دانستیم که او چه خواهد گفت. در حال حاضر چنانچه مشخص شده و در کتاب خود نیز نوشته‌ام، به نظر من هیچ اتفاق ناراحت کننده‌ای در آن دیدار بین دو رئیس‌جمهور به طور جداگانه رخ نداد. این بدان معنی است که ما جلسه را به صورت صلح‌آمیز ترک کردیم.»

وی در ادامه گفت که پوتین به عکس ترامپ برای هر نشستی کاملا آماده می‌شود.

بولتون درباره ترامپ و روسیه گفت که ترامپ هیچ زمانی هر نوع توافق با روسیه درباره کنترل تسلیحات را به طور خاص و ویژه بررسی نکرد. 

وی افزود: «رئیس‌جمهور بارها تصریح کرد که خواهان امضای معامله بزرگی برای کاهش و کنترل تسلیحات با روسیه است اما هیچ صحبت جدی درباره نحوه این معامله و پیامدهای آن بین ما نشد. این مسائل برای هر فردی بسیار سخت است و برای هر فردی که رئیس‌جمهور شود نیز سخت است، اما هر فردی که بخواهد در این زمینه بحث و گفت‌و‌گو کند باید خود را برای آن آماده کند، من نگرانم هستم که این اتفاق در بسیاری از موارد رخ ندهد.» 

 

 

 

 

پوتین جان بولتون ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر