کد خبر: 929528 A

کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا از جمع‌آوری مبلغ ۷۴ میلیون دلار کمک مالی در ماه مه خبر داد که در مقایسه با رقیب انتخاباتی وی در همین ماه کمتر است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، کمپن انتخاب مجدد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته -‌شنبه- اعلام کرد که ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان در ماه مه ، مبلغ ۷۴ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کردند که از میزان کمک ارائه شده به «جو بایدن»، رقیب انتخاباتی وی در همین ماه کمتر است. 

این مبلغ علاوه بر ۶۱۷ میلیون دلار جمع‌آوری شده در ماه آوریل است و این در حالی است که رئیس‌جمهور برای اولین رویداد اصلی در مبارزات انتخاباتی خود از زمان شیوع پاندمی کرونا آماده می‌شود.

بایدن ، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در ماه‌های اخیر از زمان انتخاب شدن به عنوان نامزد  حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر کمک‌های مالی بیشتری جمع‌آوری کرده است.

بایدن در نظرسنجی‌های عمومی به دلیل دو بحران پاندمی کرونا و ناآرامی‌های داخلی در بیشتر شهرهای آمریکا از ترامپ پیشی گرفته است.

وی به همراه کمیته ملی دموکرات در ماه مه ۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کمک مالی جمع‌آوری کردند که بیشترین میزان در طول یک ماه است.

 

 

بایدن کمک مالی ترامپ کپین انتخاباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر