کد خبر: 929316 A

رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر جمعیتی اندک از هواداران خود در اوکلاهاما برای نخستین‌بار پس از شیوع ویروس کرونا ظاهر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا، شامگاه گذشته -‌شنبه- در برابر جمعیتی اندک از هواداران خود در اوکلاهاما برای نخستین‌بار پس از شیوع ویروس کرونا ظاهر شد، آن هم در حالی که شمار کثیری از مخالفان او در برابر استادیو سرپوشیده باک دست به تظاهرات زده بودند. 

ترامپ که معمولا به حضور کثیر هوادارانش عادت دارد و لاف می‌زد که این نخستین کارزارش پس از شیوع کرونا افسانه‌ای و بسیار شلوغ خواهد بود، در مواجهه با جمعیت کم حاضر در کارزارش، رسانه‌ها را متهم کرد که مردم را نسبت به حضور در این مراسم دلسرد کرده‌اند. وی همچنین تلاش کرد تقصیر را بر گردن معترضانی بیندازد که در برابر این استادیوم علیه سیاست‌های او مشغول تظاهرات بودند. 

با این همه، ترامپ علنا به این نکته اشاره نکرد که بسیاری از صندلی‌های استادیوم ۱۹ هزار نفری باک اوکلاهاما خالی بودند. 

2

این در حالی است که بسیاری از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ماسک به چهره نداشتند. 

ترامپ طی سخنرانی خود از شیوه واکنش دولتش به پاندمی کرونا دفاع کرد و گفت: «افزایش موارد ابتلا به این خاطر است که میزان تست‌های ما افزایش یافته است. بنابراین من به افرادم گفتم که شمار تست‌ها را پایین بیاروند.»

ترامپ همچنین با اشاره به تظاهراتی که در واکنش به قتل «جرج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس صورت گرفته گفت: «دارودسته چپ تلاش دارند تاریخ‌مان را نابود کنند و به بناهای یادبودمان آسیب بزنند. آن‌ها می‌خواهند به درخواست‌هاشان گوش نکند حمله کرده و دادگاهی‌اش کنند. ما به آن‌ها و درخواست‌هایشان تن نمی‌دهیم.»

وی همچنین به «جو بایدن»، نامزد انتخابات پیش رو نیز حمله کرده و گفت که معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا بدل به عروسکی در دستان چپ رادیکال شده است. ترامپ گفت: «بایدن هیچ دستاوردی نداشته است، چه زمانی که سناتور بود و چه زمانی که معاون رئیس‌جمهور بود.»

 

 

 

دونالد ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کارزار انتخاباتی ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر