کد خبر: 928409 A

نماینده عراقی:

نماینده عراقی با اشاره به عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق تاکید کرد که پاسخ به آنکارا باید قوی تر از آنچه انجام داده باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «علی البعیجی»، نماینده عراقی امروز -پنج‌شنبه- با اشاره به عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق  تاکید کرد که پاسخ به آنکارا باید قوی‌تر از آنچه انجام داده باشد.

البعیجی گفت: «تجاوز ترکیه و نقض حاکمیت عراق از سوی ترک‌­ها برای نخستین‌بار نیست که صورت گرفته بلکه به دلیل سکوت و ضعف پاسخ دولت به ترکیه بارها تکرار شده است. بنابراین آنکارا بارها به اراضی عراق تجاوز کرده و این موضوع بسیار خطرناک و غیر قابل سکوت است.»

وی از دولت عراق خواست که موضع خود را درقبال این تجاوز و نقض حاکمیت عراق تعیین کند.

این نماینده عراقی در ادامه افزود: «این سکوت و پاسخ بزدلانه علیه ترکیه برای چیست، آیا بمباران مناطق عراق با آگاهی دولت صورت گرفته یا بدون آگاهی آن، بنابراین باید موضع خود را برای مردمی که در حمایت از خاک و آسمان و آب آن سهیم بوده‌­اند، تعیین کند.»

وی در پایان تاکید کرد که دولت عراق باید پاسخی سخت و قاطع علیه اقدامات نقض‌آمیز ترکیه در اراضی عراق اتخاذ کند و از بیانیه‌­های بزدلانه اجتناب و سفیر ترکیه را احضار کند و یادداشت اعتراض‌آمیز به وی ارائه دهد، زیرا اقدامات ترکیه تجاوز آشکار و مستوجب پاسخ صریح و قاطع است تا تکرار نشود.

 

تجاوز ترکیه عراق علی البعیجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر