کد خبر: 923131 A

پس از نشست سه‌جانبه در قاهره:

رئیس جمهوری مصر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی و رئیس پارلمان این کشور از طرح ابتکار جدیدی برای پایان دادن به بحران لیبی خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، رئیس جمهوری مصر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی و رئیس پارلمان این کشور از طرح ابتکار جدیدی برای پایان دادن به بحران لیبی خبر دادند. 

«عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهوری مصر، «خلیفه حفتر»، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی و «عقیله صالح»، رئیس پارلمان شرق این کشور پس از برگزاری نشست سه‌جانبه در قاهره از ابتکار جدیدی برای پایان دادن به بحران لیبی خبر دادند. 

این سند جدید قاهره شامل مجموعه پیشنهاداتی برای اعلام آتش‌بس در لیبی از روز دوشنبه، هشتم ماه ژوئن و دعوت مجدد به از سرگیری مذاکرات صلح در ژنو با نظارت کمیته ۵ + ۵ سازمان ملل می‌شود.

السیسی طی نشستی که پس از این دیدار انجام شد گفت که حفتر از صلح در لیبی حمایت می‌کند. 

وی در نشست مطبوعاتی مشترک با حفتر و صالح تصریح کرد که بیانیه جدید قاهره به مثابه پیامی به جهان مبنی بر تمایل شدید برای اعمال اراده مردم لیبی در ثبات و ساخت کشور، حفظ حاکمیت و وحدت لیبی و اولویت داشتن منافع این کشور فراتر از هر موضوعی است.

این بیانیه به تشکیل شورای ریاستی منتخب و الزام همه گروه‌­های خارجی به خروج از کشور و تحویل اسلحه به ارتش ملی تصریح می‌­کند. ‎ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قاهره بحران لیبی نشست قاهره ابتکار جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر