کد خبر: 922366 A

کره شمالی تهدید کرد در صورتی که سئول مانع اقدام فعالان برای ارسال نامه‌های توهین آمیز به طرف دیگر مرزها نشود، توافق‌نامه نظامی با کره جنوبی را لغو خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «کیم یو جونگ» خواهر «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی امروز -پنج‌شنبه- اعلام کرد در صورتی که سئول مانع اقدام فعالان برای ارسال نامه‌های توهین‌آمیز به طرف دیگر مرزها نشود، توافق‌نامه نظامی با کره جنوبی را لغو خواهد کرد.

این در حالی است که روابط بین دو کره به رغم سه اجلاس بین کیم و «مون جائه-این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی در سال ۲۰۱۸ متشنج است.

مخالفان کره شمالی و دیگر فعالان این کشور بالون‌هایی را به آن طرف مرز ارسال می‌کنند که حاوی برگه‌هایی هستند که رهبر کره شمالی را به نقض حقوق بشر متهم کرده و سیاست هسته‌ای وی را محکوم می‌کند.

یونگ ، که نفوذ زیادی در این کشور دارد ، گفت: «مقامات کره جنوبی اگر اجازه دهند این شرایط به هر بهانه‌ای همچنان ادامه یابد، بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد.»

وی با توصیف مخالفان به آشغال و سگ‌های ولگرد فاسد که به وطن خود خیانت کردند، گفت: «زمان آن رسیده است تا صاحبان آن‌ها پاسخگو باشند.»

یونگ تهدید کرد که در صورت ادامه این اقدام‌ها دفتر ارتباط بین مرزی بسته می‌شود و توافق‌نامه نظامی که در سفر مون به پیونگ یانگ در سال ۲۰۱۸ با هدف کاهش تنش در مرزها امضا شد، لغو می‌شود. 

 

 

کره شمالی سئول توافق نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر