کد خبر: 922252 A

مقام‌های ایالت مینه‌سوتا اتهام ماموری که زانویش را بر گردن شهروند سیاه‌پوست گذاشته بود، به قتل درجه دو تغییر داده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، مقام‌های ایالت مینه‌سوتا اتهام ماموری که زانویش را بر گردن «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست گذاشته بود، به قتل درجه دو تغییر داده‌اند و به علاوه اتهام‌هایی را علیه سه مامور دیگر حاضر در جریان بازداشت که به مرگ او انجامید، اعلام کرده‌اند.

«درک شووین» ماموری که با فشردن زانو بر گردن جورج فلوید، مرد ۴۶ ساله سیاه‌پوست، باعث مرگ او شد قبلا به قتل درجه سه (غیرعمد) متهم شده بود که حالا این اتهام به قتل درجه دو (شبه‌عمد) تغییر کرده است. با این حال اتهام قتل درجه سه همچنان در پرونده او می‌ماند.

براساس اسناد دادگاه، سه افسر دیگر هم که قبلا اخراج شده بودند، اکنون به دستیاری و همیاری در قتل متهم شده اند.

مرگ فلوید به اعتراض‌های گسترده در سراسر آمریکا علیه نژادپرستی و قتل سیاه‌پوستان به دست ماموران پلیس منجر شده است.

بخش اعظم اعتراض‌ها در هشت روز گذشته مسالمت‌آمیز بوده است اما تظاهرات در نقاطی به خشونت گرایید و در برخی شهرها مقررات منع رفت و آمد شبانه اعلام شده است.

اتهام‌های تازه را «کیت الیسون» دادستان ایالت مینه‌سوتا اعلام کرد و «ایمی کلوبشار» سناتور اهل این ایالت گفت که اتهامات تازه «گام مهم دیگری در جهت عدالت» است.

در مقابل «بنجامین کرامپ» وکیل خانواده فلوید به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت که به اعتقاد آنها اتهامات علیه درک شووین باید قتل درجه یک باشد. وی گفت که به خانواده فلوید گفته شده که تحقیقات ادامه دارد و ممکن است اتهام‌ها تغییر کند.

 

قتل جورج فلوید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر