کد خبر: 919604 A

رئیس‌جمهوری آمریکا از احتمال ارسال نیروهای نظامی به شهر مینیاپلیس که شاهد درگیری‌ها در اعتراض به کشته شدن وحشیانه یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس است خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا از احتمال ارسال نیروهای نظامی به شهر مینیاپلیس که شاهد درگیری‌ها در اعتراض به کشته شدن وحشیانه یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس است خبر داد. 

ترامپ امروز -‌جمعه- در پیامی توئیتری گفت: «نمی‌توان عقب نشسته و تماشا کنم که چنین بلایی بر سر شهر محشر آمریکایی مینیاپلیس بیاید. این نشان‌دهنده نبود مدیریت و رهبری است. جاکوب فری، شهردار چپ رادیکال و ضعیف این شهر، یا خودش را جمع کرده و این شهر را تحت کنترل درمی‌آورد یا آن‌که گارد ملی را به آنجا فرستاده و کار را به‌خوبی یک‌سره می‌کنم.»

ترامپ با اشاره به معترضانی که به خیابان‌ها ریخته‌اند گفت: «این تبهکارها به یاد و خاطره جورج فلوید بی‌احترامی می‌کنند. اجازه نخواهم داد چنین شود. با فرماندار ایالت حرف زده و به او گفتم که ارتش با او همراه است. هر دشواری را تحت کنترل درخواهیم آورد. جواب غارت و چپاول، تیراندازی خواهد بود.»

 

دونالد ترامپ مینیاپلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر