کد خبر: 917533 A

پولیتیکو گزارش داد:

کاخ سفید در حال بررسی امکان ایجاد دپارتمانی در وزارت امور خارجه بوده که ماموریت آن اتخاذ تدابیر جامع برای مقابله با شیوع بیماری های واگیر است.

به گزارش ایلنا، نشریه پولیتیکو، با استناد به اسناد تحت اختیار خود اعلام کرد که کاخ سفید در حال بررسی امکان ایجاد دپارتمانی در وزارت خارجه بوده که ماموریت آن اتخاذ تدابیر جامع برای مقابله با شیوع بیماری های واگیر است.

این نشریه گزارش داد که این ایده به دنبال عدم هماهنگی بین نهادهای مختلف دولتی آمریکا در طول مبارزه با بیماری کرونا مطرح شده است.

علاوه بر این، بخش جدید وزارت خارجه آمریکا بخشی از فعالیت سازمان بهداشت جهانی را که واشنگتن مشارکت در آن را به حالت تعلیق درآورده بود و وظیفه ارزیابی نقش این سازمان در پنهان کردن اطلاعات درباره  شیوع ویروس کرونا را انجام خواهد داد.

پولیتیکو اعلام کرد که بر اساس ابتکار عمل پیشنهادی، وزارت خارجه  هماهنگ‌کننده‌­ای را تعیین خواهد کرد که همه ابعاد آمادگی برای مقابله با این بیماری از توزیع واکس‌نها و داروها در سراسر جهان تا طراحی و تهیه پروتکلهای مدرن برای جلوگیری از شیوع بیماری­‌های مسری کنترل کرده و پاسخ خواهد داد.

طبق گفته این نشریه به نظر می‌­رسد که «دبورا پرکس»، هماهنگ‌کننده کاخ سفید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا ریاست این گروه را به عهده گیرد.

به عقیده پولیتیکو برنامه‌های دولت باعث نارضایتی بخشی از آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا شده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، بارها از عملکرد سازمان بهداشت جهانی انتقاد و تاکید کرده است که این سازمان بودجه اصلی خود را از واشنگتن دریافت کرده اما کارش را بر روی چین متمرکز می‌کند.

 

وزارت خارجه آمریکا کرونا دپارتمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر