کد خبر: 917312 A

مدیر دفتر تحقیقات آمریکا دو هفته پس از تلاش وزارت دادگستری برای رفع اتهام از مشاور پیشین امنیت ملی این کشور اقدام به بازبینی تحقیقات انجام شده در ارتباط با محاکمه وی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، به دنبال تلاش وزارت دادگستری این کشور برای رفع اتهام‌ها از «مایکل فلین»، مشاور پیشین امنیت ملی دولت «دونالد ترمپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده اقدام به بازبینی تحقیقات انجام شده در ارتباط با محاکمه وی کرد.

فلین ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا به عنوان مشاور ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی وی در سال ۲۰۱۶ فعالیت داشت و در سال ۲۰۱۷ به دروغ‌پردازی در دفتر تحقیقات فدرال درباره تماس‌های خود با «سرگئی کیسلیاک»، سفیر روسیه در آمریکا چند هفته پیش از به قدرت رسیدن ترامپ اعتراف کرد.

اف‌بی‌آی اعلام کرد که تحقیق مورد نظر «کریستوفر ورای»، مدیر دفتر تحقیقات فدرال مشخص خواهد کرد که آیا هیچ یک از کارکنان فعلی مرتکب تخلف در روند تحقیقات فلین شده است یا خیر و این موضوع در ارزیابی هرگونه سیاست‌ها یا اقدامات و محدودیت‌های اعمال شده توسط دفتر فدرال که تغییر آن‌ها ضروری است، مفید خواهد بود.

این اتهامات، نتیجه تحقیقات «رابرت مولر»، بازرس ویژه سابق و مستند به دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا برای حمایت از نامزدی ترامپ است.

وزارت دادگستری آمریکا پس از فشارهای ترامپ و متحدان سیاسی وی در تاریخ هفت ماه مه از قاضی دادگاه کیفری خواست که اتهامات علیه فلین را لغو کند. 

 

 

ترامپ اف بی آی مایکل فلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر