کد خبر: 917251 A

دبیرکل حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس تصریح کرد که موضع این جنبش هرگز در قبال قدس و مسئله فلسطین تغییر نخواهد کرد و ثابت باقی خواهد ماند.

به گزارش ایلنا، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس امروز -‌جمعه- سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنرانی خود رژیم صهیونیستی را «جرثومه فساد»، «شر مطلق» و «غده سرطانی» خواند و گفت که امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، بعد از پیروزی انقلاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را روز جهانی قدس نام‌گذاری کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه با تاکید بر حق بازگشت فلسطینیان گفت: «فلسطین از بحر تا نهر ملک فلسطین است و این حق آوارگان است که به کشورشان بازگردند.»

نصرالله افزود: «مواضع ما در قبال مسئله فلسطین و قدس و مقدسات و رژیم اشغالگر، اعتقادی، قانونی، انسانی و اخلاقی است.»

وی عنوان کرد: «کسانی که تصور می کنند با راه انداختن جنگ، ترور و تحریم و محاصره، مواضع ما در قبال فلسطین تغییر می‌کند، در اشتباه هستند.»

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد که حق بازگشت فلسطینیان، با گذر زمان از بین نخواهد رفت و آنچه که دزدیده و یا غصب شده، غیرقانونی است حتی اگر همه جهانیان آن را به رسمیت بشناسند.

وی با بیان اینکه مقاومت تنها راه برای آزادی فلسطین است، گفت: «مسئولیت بازپس گیری سرزمین فلسطین و مقدسات آن بر عهده ملت فلسطین و امت اسلامی است.»

سید حسن نصرالله اظهار داشت که جنگ و درگیری برای آزادسازی فلسطین ممکن است سال‌های متمادی طول بکشید، اما فرسایشی بودن این جنگ نباید باعث یاس و ناامیدی مردم شود.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه مقاومت باید ادامه داشته باشد، افزود: «نسل جدید اگر احساس می‌کنند قادر به مقاومت نیستند، نباید برای مشروعیت اشغالگری توجیه بیاورند و آن را به رسمیت بشناسند.»

نصرالله گفت که جنگ واقعی، جنگ با ایالات متحده آمریکاست و اسرائیل در خط مقدم آمریکایی قرار دارد که از آن حمایت نظامی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: «آمریکا از همه امکانات و روابط خود برای تقویت و تثیبت اسرائیل در منطقه استفاده و با هدف حمایت از اسرائیل، جنگ‌ها را در منطقه راه اندازی می‌کند.»

سید حسن نصرالله با بیان اینکه ایران مرکز ثقل محور مقاومت است و به همین دلیل بیش از سایر کشورها مورد هجمه محور آمریکایی-اسرائیلی قرار می‌گیرد، افزود: «خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و سپس تحریم آن با هدف اعمال فشار داخلی به ایران صورت گرفته است.»

وی تاکید کرد: «طرح آمریکا و اسرائیل برای اعمال فشار داخلی علیه رهبری ایران و همچنین طرح رژیم صهیونیستی برای جنگ آمریکا علیه ایران با شکست مواجه شد.»

نصرالله گفت رژیم صهیونیستی در طرح‌های ضد ایرانی خود روی گروه‌های تکفیری حساب باز کرده بود که با شکست مواجه شد و اکنون نیز روی کرونا حساب باز کرده که باز هم شکست خواهد خورد و ایران از این آزمایش قوی نیز سربلند بیرون خواهد آمد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تحولات عراق گفت: «حمایت و حفاظت از عراق با سناریوی رژیم صهیونیستی مغایرت دارد؛ زیر اسرائیل در ایجاد آشوب و فتنه در عراق نقش دارد. آمریکا و اسرائیل روی جنگ طایفه‌ای در عراق و منطقه حساب باز کردند.»

روز جهانی قدس سید حسن نصر الله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر