کد خبر: 916699 A

واشنگتن اعلام کرد:

نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد گه درگیری فلسطین و اسرائیل در این شورا حل نخواهد شد و دو طرف باید مذاکرات مستقیم را از سر گیرند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «کلی کرافت»، نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته -چهارشنبه- تصریح کرد گه درگیری فلسطین و اسرائیل در این شورا حل نخواهد شد و دو طرف باید مذاکرات مستقیم را از سر گیرند.

وی گفت: «ما اگر امیدواریم اولین گام را در مسیر درست برداریم، باید دو طرف بر سر مذاکره بنشینند.»

کرافت گفت: «این شورا نمی‌­تواند به این نزاع پایان دهد و ما فقط می­‌توانیم طرفین را به میز مذاکره دعوت کنیم تا مشخص کنند که چگونه می­‌خواهند کارها را پیش ببرند.»

وی در ادامه افزود: «می‌­خواهم تاکید کنم که این جلسه ماهانه مکانی نیست که این موضوع در آن حل شود. مسئله فلسطین پشت میزی حل خواهد شد که فلسطینی‌­های و اسرائیلی‌­ها دور آن گرد آیند.»

کرافت از اعضای شورای امنیت خواست تا  اقداماتی را که می‌­توانند برای کمک به از سر گیری مذاکرات بین فلسطین و اسرائیل اتخاذ کرده، بررسی کنند.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر اعلام کرد که در پاسخ به الحاق بخش از اراضی کرانه باختری همه توافق‌­های صورت‌گرفته با اسرائیل و آمریکا را لغو خواهد کرد.

شورای امنیت فلسطین واشنگتن اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر