کد خبر: 916686 A

نخست‌وزیر کانادا در واکنش به پیشنهاد رئیس‌جمهوری آمریکا برای برگزاری حضوری نشست سران گروه هفت، گفت که در برگزاری هر نشستی باید ایمنی را در اولویت قرار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا در واکنش به پیشنهاد رئیس‌جمهوری آمریکا برای برگزاری حضوری نشست سران گروه هفت، گفت که در برگزاری هر نشستی باید ایمنی را در اولویت قرار داد.

 نخست‌وزیر کانادا که میزبان اجلاس گروه هفت در سال ۲۰۱۸ بود، افزود: «باید جلسات سران را چه به صورت مجازی یا حضوری برگزار کنیم، ما پیشنهاد ایالات متحده به عنوان میزبان گروه هفت را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم چه تدابیری برای  حفظ امنیت مردم در نظر گرفته می‌شود و متخصصان چه توصیه‌هایی می‌کنند». 

به گزارش آناتولی، ترامپ پیش از این طی توئیتی اعلام کرد که تصمیم دارد نشست سران گروه هفت که قرار بود به دلیل شیوع ویروس کرونا از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شود را به صورت حضوری ترتیب دهد.

وی با اشاره به اینکه ایالات متحده در حال ورود به اوضاع و شرایط عادی است گفت: «قصد دارم اجلاس رهبران گروه هفت را در همان تاریخ مشخص شده در کمپ دیوید واقع در واشنگتن دی سی برگزار کنم. سایر اعضای گروه هفت نیز روند عادی‌سازی را آغاز خواهند کرد».

ترامپ تاکید کرده که برگزاری حضوری این اجلاس پیامی بزرگ برای عادی‌سازی اوضاع و شرایط خواهد بود.

نشست سران گروه هفت قرار بود در روزهای دهم تا دوازدهم ژوئن به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.

 

نشست سران گروه ۷
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر