کد خبر: 916182 A

محمود عباس:

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از لغو همه توافق‌ها و تفاهم‌های صورت‌گرفته با آمریکا و رژیم صهیوینستی از جمله توافق‌های امنیتی خبر داد.

به گزرش ایلنا به نقل از پایگاه خبری آی-۲۴، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه گذشته -سه‌شنبه- اعلام کرد که همه توافق‌ها و تفاهم‌های انجام شده با آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله امنیتی را لغو می‌کند. 

عباس گفت: «سازمان آزادی‌بخش و تشکیلات خودگردان همه توافق‌ها و تفاهم‌های امنیتی از جمله امنیتی را لغو کرده و به آن‌ها پایبند نخواهند بود.» 

وی در ادامه افزود: «رژیم اشغالگر باید از هم اکنون بداند که همه مسئولیت‌ها و تعهدهایش در قبال جامعه بین‌الملل به عنوان یک رژیم اشغالگر در کشور فلسطین اشغالی را باید به عهده گیرد. مسئول همه پیامدهای ناشی از آن به استناد قانون بین‌المللی و حقوق بشر به ویژه توافق چهارم ژنو در سال ۱۹۴۹ است.»

عباس با تاکید بر پایبندی به حل درگیری اسرائیل و فلسطین بر اساس راهکار دو دولت و آمادگی برای پذیرش طرف سوم در مرزها گفت که باید مذاکرات برای تحقق این هدف با نظارت سازمان ملل و کمیته چهارجانبه صلح از طریق کنفرانس بین‌المللی صلح و بر اساس قوانین بین‌المللی صورت پذیرد. 

رژیم صهیونیستی محمود عباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر