کد خبر: 912992 A

شمار منتقدان رئیس‌جمهوری آمریکا طی ماه گذشته همزمان با افزایش آمار قربانیان کرونا افزایش یافته و باعث اختلاف هشت امتیازی وی با رقیب انتخاباتی‌اش شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شمار منتقدان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا طی ماه گذشته در بحبوحه افزایش آمار قربانیان کرونا در این کشور افزایش یافته و وی را با اختلاف هشت امتیاز از «جو بایدن»، رقیب دموکرات انتخاباتی خود عقب نگه داشته است.

بر اساس یک نظرسنجی که طی روزهای گذشته انجام شده ۴۱ درصد آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را تایید کرده‌اند. این در حالی است که رقم مذکور چهار امتیاز نسبت به نظرسنجی مشابه در نیمه آوریل کاهش یافته و در همین دوره، ۵۶ درصد مردم آمریکا ترامپ را تایید نکرده بودند که این رقم نیز پنج درصد افزایش را تجربه کرده است. 

نظرسنجی مذکور همچنین نشان داد که ۴۶ درصد از رای‌دهندگان اعلام کردند که در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر از بایدن حمایت خواهند کرد، در حالی که تنها ۳۸ درصد به ترامپ رای دادند. بایدن  هفته گذشته در نظرسنجی رویترز / ایپسوس با دو درصد اختلاف پیشتاز بود.

بر اساس این نظر سنجی، همگام با افزایش انتقاد آمریکایی‌ها از روش ترامپ در مدیریت بحران بهداشتی، مخالفان عملکرد وی در پاسخ به اپیدمی ۱۳ درصد بیشتر از موافقان وی هستند که این بالاترین سطح عدم حمایت از زمان شروع نظرسنجی در ارتباط با این پرسش در اوایل ماه مارس است.

 

انتخابات کرونا جو بایدن دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر