کد خبر: 894543 A

یکی از مسئولان سازمان «بدر» و از فرماندهان سازمان حشد الشعبی عراق در خصوص به کارگیری سامانه پاتریوت علیه نیروی هوایی عراق هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، «قصی الانباری» یکی  از مسئولان سازمان بدر و از فرماندهان سازمان حشد الشعبی عراق تصریح کرد که استقرار سامانه‌های پاتریوت آمریکا در استان الانبار بر همه بخش‌های نظامی عراق تاثیر خواهد گذاشت.

وی هشدار داد که احتمال می‌رود نیروی هوایی ارتش عراق هم در همین راستا هدف قرار گیرد.

در همین حال، هشت گروه وابسته به الحشد الشعبی در بیانیه‌ای با تاکید بر اشغالگری آمریکا در عراق، موضع خود در قبال ادامه این روند را اعلام کردند.

گروه‌های مقاومت عراق در بیانیه‌ای اعلام کردند: «عملیات علیه نیروهای آمریکایی چیزی جز یک پاسخ ساده به تجاوزهای آن نیست. تهدیدهای اخیر آمریکا در مورد حمله به گروه‌­ها و فرماندهان مقاومت، تلاش آن در راستای سرپوش گذاشتن بر شکست‌­های خود است، چرا که این کشور ضعیف‌تر از آن است که وارد جنگ با ما شود».

 در این بیانیه آمده است: «ما نخست‌وزیری عدنان الزرفی نامزد دستگاه اطلاعات آمریکا را نمی‌پذیریم و تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت و ثبات کشور به کار خواهیم گرفت».

 گروه­‌های مقاومت خطاب به ملت عراق تاکید کردند: «با شما عهد می‌بندیم که سربازان وفادار در دفاع از شما باقی می­‌مانیم و اجازه نخواهیم داد تا آمریکا به اشغال سرزمین، چپاول ثروت‌­ها و تجزیه کشورمان ادامه دهد».

 

 

پاتریوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر