کد خبر: 892692 A

میدل ایست آی گزارش داد:

پایگاه «میدل ایست آی» به نقل از منابع آمریکایی و عراق گزارش داد که سامانه‌های پدافندی پاتریوت ایالات متحده در اربیل و پایگاه هوایی عین‌الاسد مستقر شده‌اند.

به گزارش ایلنا، پایگاه «میدل ایست آی» به نقل از منابع آمریکایی و عراق گزارش داد که سامانه‌های پدافندی پاتریوت ایالات متحده در اربیل و پایگاه هوایی عین‌الاسد مستقر شده‌اند.

بر اساس این گزارش، چهار سامانه دفاع هوایی پاتریوت در پایگاه‌هایی در عراق مستقر می‌شوند خواهد شد.

 در همین راستا، هفته گذشته یک سامانه پاتریوت در پایگاه هوایی عین‌الاسد مستقر شده و در حال آماده‌سازی است. همچنین سامانه دیگری قرار است در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق مستقر شود.

دو سامانه دیگر نیز قرار است از کویت به عراق برده شود.

پیش از این «تحسین الخفاجی»، سخنگوی رسمی عملیات مشترک عراق، گزارش‌ها را مبنی بر این‌که ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا بنا دارد در پایگاه عین الاسد مستقر شود رد کرد. 

وی همچنین تاکید کرد که این نیروها به کشورهایشان بازخواهند گشت. 

الخفاجی گفت: «نیروهای ائتلاف که امروز از پایگاه‌های نینوا خارج شدند شامل نیروهای کانادایی، بلژیکی و آمریکایی می‌شوند.» وی تاکید کرد این پایگاه‌ها در اختیار نیروهای عراقی قرار گرفته است. 

وی افزود: «برخی گزارش‌ها مبنی بر این‌که این نیروها بنا دارد در پایگاه عین الاسدمستقر شوند صحت ندارد. این نظامیان پس از تحویل امور به نیروهای عراق به کشورهایشان بازخواهند گشت.»

 

ایالات متحده عراق اربیل عین پاتریوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر