کد خبر: 890038 A

برهم صالح:

رئیس‌جمهوری عراق تاکید کرد که کشورش در سایه فقدان دولتی با اختیارات کامل شاهد تنش­‌های خطرناکی است.

به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، «برهم صالح»، رئیس‌جمهوری عراق تاکید کرد که کشورش در سایه نبود دولتی با اختیارات کامل شاهد تنش­‌های خطرناکی است.

صالح از مردم عراق، قدرت‌­ها و احزاب سیاسی خواست که برای خارج کردن کشور از حالت آشفتگی سیاسی که در ماه‌­های اخیر نیز دو چندان گشته، با یکدیگر همبستگی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: «در شرایط حساس و جدی به سر می‌­بریم و همه باید مسئولیت‌­های خود را بر عهده گیرند تا به سطح مسئولیت‌پذیری که مردم در برخورد با بحران‌­ها نشان داده‌­اند، برسیم.»

صالح درباره شیوع ویروس کرونا در عراق و سراسر جهان گفت: «در چند هفته گذشته بسیاری از عزیزان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادیم که بنا بر اظهارات گروه بحران بیشتر این افراد خارج از کشور مبتلا شده بودند.»

وی تاکید کرد که عراق طی روزهای گذشته به دلیل اختلاط و تجمع در اماکن عمومی و عدم درک میزان خطر ناشی از ویروس کرونا شاهد افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به این ویروس بوده و این در حالی است که مقامات دولت مرکزی و اقلیم کردستان اقدامات جدی و و استثنایی چون بستن مرزها و منع آمد و شد را اتخاذ کردند.

سخنان برهم صالح در حالی مطرح شده است که عراق شاهد اختلافات شدید بین نیروهای سیاسی درباره تشکیل دولت آینده و تضاد مواضع بر سر حمایت از «عدنان الزرفی»، نخست‌وزیر مکلف است.

 

دولت عراق برهم صالح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر