کد خبر: 878877 A

سخنگوی طالبان به ایلنا خبر داد:

ذبیح‌الله مجاهد گفت: امید داریم که نیروهای اشغالگر آمریکا پس از امضاء توافق اشغال خود را به پایان رسانده و از افغانستان خارج شوند، ما هم به تعهداتی که در توافق‌نامه ذکر شده، پایبند خواهیم بود و آن را عملیاتی می‌کنیم.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان دقایقی قبل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا اعلام کرد: داده‌ها و اطلاعاتی که از قطر به دست ما رسیده نشان می‌دهد که آمادگی‌ها برای امضاء توافق میان ما و آمریکا وجود دارد و به احتمال زیاد امروز عصر (به وقت دوحه) توافق امضاء خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ساعت دقیق امضاء توافق مشخص است یا خیر، گفت: بر اساس معلوماتی که به من ارائه شده توافق در میانه ساعت ۴ تا ۵ عصر به وقت دوحه امضاء خواهد شد.

وی افزود: جلسه‌ای برای امضاء این توافق برگزار شده که نمایندگان بیش از ۳۰ کشور و نهادهای بین‌المللی در آن حضور دارند و در حضور همه توافق با آمریکا امضاء خواهد شد.

مجاهد تصریح کرد: امید داریم که نیروهای اشغالگر آمریکا پس از امضاء توافق به اشغال خود پایان داده و از افغانستان خارج شوند در این صورت ما هم به تعهداتی که در توافق‌نامه ذکر شده، پایبند خواهیم بود و آن را عملیاتی می‌کنیم.

طالبان قطر دوحه دونالد ترامپ ذبیح‌الله مجاهد امارت اسلامی افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر