کد خبر: 871665 A

جان کلی:

رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید درباره شماری از مسائل که در آن با رئیس‌جمهوری آمریکا مخالف بود اظهار نظر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، «جان کلی»، رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید، درباره شماری از مسائل که در آن با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا مخالف بود اظهار نظر کرد. 

وی ضمن دفاع از «الکساندر ویندمن»،‌ از اعضای تیم شورای امنیت ملی آمریکا، گفت که این متخصص امور اوکراین در زمینه شهادت در زمینه مکلمه تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی‌اش کار درستی کرده بود. 

کلی گفت: «ویندمن دقیقا همان کاری را انجام داد که ما به آن‌ها یاد داده بودیم که باید از گهواره تا گور انجامش دهند. او به رئیسش گفت که چه شنیده است.»

او در ادمه افزود: «طی دوران ریاست‌جمهوری اوباما و همچنین پیش از آن تماس تلفنی، سیاست آمریکا مبتنی بر حمایت نظامی از اوکراین بوده است. بنابراین زمانی که رئیس‌جمهور گفت که کمک به اوکراین منوط به فلان موضوع خواهد بود،‌این سیاست کلی تغییر کرد و این درست همان چیزی بود که ویندمن به آن توجه نشان داد.»

رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید همچنین گفت که وی در زمینه مسائلی چون کره شمالی و همچنین مهاجرت با ترامپ مخالف بود. وی گفت که برخلاف ترامپ، مطمئن بود که رهبر کره شمالی به هیچ عنوان حاضر نخواهد شد که تسلیحات هسته‌ای خود را کنار بگذارد. 

 

کاخ سفید دونالد ترامپ جان کلی الکساندر ویندمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر