کد خبر: 868605 A

پارلمان کویت به شدت با طرح صلح آمریکا مخالفت کرده و آن را محکوم کرد و خواستار اتخاذ موضع مخالف عربی و اسلامی در طرد آن شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، پارلمان کویت با انتشار بیانیه‌ای که «مرزوق الغانم»، رئیس آن در جلسه امروز- چهارشنبه- قرائت کرد، معامله قرن را به شدت محکوم کرد. 

پارلمان کویت با تأکید بر  حمایت از ثبات و حضور مردم فلسطین در این سرزمین مبارک و مخالفت با این معامله زیانبخش که حقوق مردم فلسطین را نادیده گرفته است، خواستار اتخاذ یک موضوع عربی، اسلامی و بین‌المللی مخالف شد.

در بیانیه پارلمان کویت بر اهمیت هماهنگی تلاش‌های مردمی و ملی عربی و اسلامی در حمایت از یاری مردم فلسطین و آشنا کردن ملت‌های آزاده جهان با جنایت‌های پی در پی و روز افزون اسرائیل تأکید شده است. 

پارلمان کویت از موضع ارزشی رهبری سیاسی کویت و در صدر آن «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر این کشور در قبال مسأله فلسطین و نیز موضع همه دولت‌ها و پارلمان‌ها در مخالفت با طرح موسوم به معامله قرن تقدیر کرده و از جامعه جهانی خواسته است که موضعی عادلانه‌تر و منصفانه‌تر برای حمایت از حقوق مشروع مردم فلسطین اتخاذ کند. 

رئیس پارلمان کویت پس از قرائت این بیانیه تأکید کرد که موضع روشن اعضای پارلمان در قبال این موضوع، شنبه آینده در نشست فوق‌العاده اتحادیه پارلمان‌های عربی در امان پایتخت اردن اعلام خواهد شد.

معامله قرن پارلمان کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر