کد خبر: 863771 A

لیندزی گراهام:

سناتور جمهوری‌خواه گفت که با احضار نامزد انتخابات ۲۰۲۰ و پسرش به دادگاه استیضاح مخالفت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتورهای آمریکایی مدتی است که بر سر احضار شاهد در دادگاه استیضاج «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، با یکدیگر به بحث و تبادل نظر مشغول هستند. جمهوری‌خواهان هشدار داده‌اند که چنانچه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان میانه‌رو «جان بولتون» مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا، «میک مولوینی» رئیس موقت کارکنان کاخ سفید و دیگر مقام‌های ارشد دولت ترامپ را احضار کنند، آنها نیز شاهدانی چون «هانتر بایدن»، پسر نامزد انتخابات ۲۰۲۰ را احضار خواهند کرد. 

با این حال، «لیندزی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه، روز گذشته -‌جمعه- گفت که حتی اگر همکارانش قانونی مبنی بر احضار بایدن‌ها تصویب کنند، او «علیه این اقدام رای خواهد داد».

این سناتور جمهوری‌خواه افزود که نمی‌داند کدام یک از همکارانش با وی در این زمینه هم‌رای هستند، اما مخالف او با این اقدام سبب خواهد که هیچ‌گاه عملی نشود. 

گراهام گفت: «من به جمهوری‌خواهانی نیاز دارم که بگویند به‌رغم آن‌که دوست دارند درباره بایدن‌ها و بوریسما بدانند، به این نکته اذعان کنند که این مساله ارتباطی با موضوع دادگاه ندارد. باید چهار نفر را در این رابطه پیدا کنم. نمی‌خواهم هانتر بایدن را احضار کنم. نمی‌خواهم جو بایدن را احضار کنم».

وی افزود که دلیلش برای مخالفت با احضار این دو نفر این است که دادگاه استیضاح «باید تمام شود». 

 

دونالد ترامپ لیندزی گراهام استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر