کد خبر: 863180 A

رئیس جمهوری آمریکا امروز- چهارشنبه- در دیدار با رئیس جمهوری عراق تأکید کرد که واشنگتن به همکاری نظامی با عراق ادامه می¬دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق در حاشیه نشست داووس گفت: «ما به همکاری نظامی با عراق و مبارزه با داعش ادامه خواهیم داد». 

صالح نیز تأکید کرد که ما با آمریکا در مبارزه با داعش شراکت داریم و این مأموریت باید کامل شود. 

ریاست‌جمهوری عراق با انتشار بیانیه‌­ای جزئیات دیدار صالح با ترامپ را در این دیدار اعلام و تأکید کرد که دو طرف موضوعات و رویدادهای بین‌المللی در منطقه را بررسی کرده­‌اند.

در این بیانیه آمده است که صالح در این دیدار بر لزوم افزایش تلاش­‌های بین‌المللی برای تثبیت امنیت و ثبات در دو سطح بین‌المللی و منطقه‌­ای تأکید کرده است و این دو عنصر را تنها راه تضمین تحقق صلح فراگیر در منطقه برشمرده است.

رئیس‌جمهوری عراق در ادامه افزود: «بغداد به برقراری روابط متوازن با همه دوستان و متحدان به گونه­‌ای که حاکمیت این کشور را تقویت، به استقلال تصمیم‌گیری آن احترام گذاشته، منافع مردم و ادامه پیشرفت اقتصادی و بازسازی کشور را محقق کرده و عراق را به صحنه درگیری و تسویه حساب تبدیل نمی­‌کند، تمایل شدید دارد».

ترامپ نیز بر «حمایت آمریکا از ثبات عراق و تمایل شدید این کشور به استحکام روابط مشترک و گسترش حجم همکاری بین بغداد و واشنگتن در راستای خدمت به منافع دو ملت» تأکید و از نقش محوری عراق در منطقه تقدیر کرده است.

در بیانیه ریاست جمهوری عراق آمده است که در این نشست حضور نیروهای خارجی و کاهش آنها در این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته و بر لزوم احترام به خواسته­‌های مردم عراق در حفظ حاکمیت ملی و تأمین امنیت و ثبات تأکید شده است.

 

 

ترامپ برهم صالح همکاری نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر