کد خبر: 860458 A

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مدیران جلسه دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در سنا را معرفی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، امروز -‌چهارشنبه- مدیران جلسه دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در سنا را معرفی کرد. 

پلوسی اعلام کرد که «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس، «جرالد نادلر»، رئیس کمیته قضایی، «حکیم جفریس»، «جیسون کرو»، «وال دمینگز»، «زوئی لوفگرن»، «سیلویا گارسیا»، نمایندگان مجلس، مدیریت دادگاه استیضاح ترامپ را برعهده دارند. 

download (1)

در نشستی خبری که در این‌باره برگزار شد، پلوسی گفت: «این هفت نفر این مسئولیت خطیر را پذیرفته‌اند و از ایشان به این خاطر ممنونم. تا ساعاتی دیگر مصوبه معرفی این افراد را در مجلس ارائه خواهیم داد. ما تاکید داریم که باید دادگاهی عادلانه و قدرتمند برای استیضاح در کار باشد و شاهدانی احضار شوند. ما پرونده‌ای قوی برای استیضاح ترامپ داشتیم. در سنا شاهد این قضیه خواهیم بود.»

وی گفت: «ترامپ از اختیاراتی که قانون اساسی به او داده است برای برآوردن نیازهای سیاسی و انتخاباتی شخصی خود استفاده کرده است. ترامپ از قانون اساسی ما سوءاستفاده کرده است. ترامپ خود را به یک فرمانروای مطلقه بدل کرده است.»

پلوسی افزود: «ترامپ بالای قانون نیست. به شیوه مدیریت این پرونده افتخار می‌کنم. از تعهد نمایندگان در قبال این پرونده نیز تشکر می‌کنم.»

آدام شیف در این رابطه گفت: «با توجه به عدم همکاری افراد مربوط به رئیس‌جمهور، ادامه شهادت‌ها می‌توانست بیش از یک سال به درازا بکشد. برای همین ترجیح دادیم که فرآیند استیضاح را به سنا ببریم.» 

نادلر نیز افزود: «شکی نیست که رئیس‌جمهور به کشور خیانت کرده است. او بودجه دولت را بلوکه کرد تا کشوری خارجی در امور داخلی ما دخالت کند. ما نمی‌توانستیم صبر کنیم. رئیس‌جمهور تلاش دارد در انتخابات تقلب کند. برای همین، این استیضاح بناست مانع از این اقدام شود. شواهد بسیار مشهود است. آخرین مدرک همه‌چیز را حتی روشن‌تر هم می‌کند. تمامیت انتخابات نیز در معرض خطر است. ترامپ قوانین انتخاباتی را زیر پا گذاشته است.»

وی افزود: «شواهد نشان می‌دهد که ترامپ از اوکراین خواسته تا در انتخابات سال آینده ما دخالت کند. در همین رابطه، اظهارات مبنی بر احضار جو بایدن، نامربوط است، چراکه او در این زمینه دخالتی نداشته است.»

حکیم جفریس نیز گفت: «شواهد آشکارا نشان می‌دهد که ترامپ قانون را زیر پا گذاشته است. مردم آمریکا لایق یک دادگاه عادلانه هستند. در آمریکا، هیچ‌کس ورای قانون نیست.»

نانسی پلوسی استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر