کد خبر: 859897 A

منابع آگاه گزارش دادند:‌

رهبر جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا، به هم‌حزبی‌های خود در این نهاد قانون‌گذاری گفت که انتظار دارد دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور روز سه‌شنبه، ۲۱ ژانویه، آغاز شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس، «میچ مک‌کانل»، رهبر جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا، به هم‌حزبی‌های خود در این نهاد قانون‌گذاری گفت که انتظار دارد دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور روز سه‌شنبه، ۲۱ ژانویه، آغاز شود و حدود سه تا پنج هفته ادامه داشته باشد. این خبر را دو سناتور جمهوری‌خواه اعلام کردند. 

مجلس نمایندگان بناست بندهای استیضاح ترامپ را فردا -‌چهارشنبه- یا پنج‌شنبه به سنا بفرستد. این در حالی است که تعداد رای‌های موردنیاز برای رد بندهای استیضاح آن اندازه که ترامپ امیدوار بود، نیست. 

به گفته این منابع، این دادگاه شش روز در هفته، از جمله شنبه، ادامه خواهد داشت و یکشنبه تعطیل خواهد بود. یک منبع افزود که مک‌کانل می‌خواهد استیضاح را برای سناتورها «عذاب‌آور» کند. 

«جان کورنین»، سناتور آمریکایی،‌ روز گذشته -‌دوشنبه- به خبرنگاران گفت که «از سه‌شنبه به صندلی‌هایمان خواهیم چسبید».

وی گفت: «سه‌شنبه همان حسی را در ما ایجاد خواهد کرد که انتظارش را دارم... بنابراین عملا به صندلی‌هایمان خواهیم چسبید....الان چنین حسی دارم و اوضاع ممکن است تغییر کند».

هر کدام از دو طرف این دادگاه ۲۴ ساعت برای ارائه مستندات خود فرصت دارند. جمهوری‌خواهان امیدوارند که پس از آن بتوانند درباره احضار شاهدان رای‌گیری کنند.  ‌

سنا میچ مک‌کانل استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر