کد خبر: 859860 A

رئیس جمهوری لبنان امروز- سه شنبه- تأکید کرد که انتظار می‌رفت دولت جدید هفته گذشته تشکیل شود اما برخی موانع مانع تحقق آن شد

.به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در دیدار با اعضای تیم دیپلماسی و مدیران سازمان‌های بین المللی در لبنان گفت: «‌به‌رغم این که ما اوضاع خوبی برای به تاخیر انداختن تشکیل دولت نداریم، اما تشکیل این دولت مستلزم انتخاب اشخاصی شایسته و قابل اعتماد برای مردم و پارلمان است که این خود به زمان نیاز دارد». 

عون تأکید کرد: «دولتی مورد نظر است که برنامه معین و سریع برای حل بحران پر فشار اقتصادی و مالی و مقابله با چالش‌های بزرگ موجود در لبنان و منطقه داشته باشد».

وی در ادامه تأکید کرد که همه تلاش خود را برای تشکیل دولت وعده شده به کار خواهیم گرفت. 

عون با بیان اینکه لبنان بهای ۳۰ سال سیاست‌های اشتباه مالی و ده‌ها فساد و اتلاف در اداره امور کشور  را می‌پردازد،  تأکید کرد که تلاش فراوانی برای حل مشکلات اقتصادی کرده است اما همه نتایج مورد نظر محقق نشده است.

وی گفت که چندین عامل دست به دست هم داد تا بدترین بحران اقتصادی و مالی و اجتماعی، لبنان را زمین گیر کند.

عون در ادامه افزود: «جنگ‌های همسایگان لبنان را محاصره کرد و پویایی آن را گرفت. همچنین سنگین‌ترین بحران را بر اقتصاد شکننده آن یعنی بحران آوارگان تحمیل کرد. تحریم اقتصادی نیز منابع پولی خارج از کشور را کاهش داد و آسیب بزرگی به اقتصاد و بازار مالی وارد کرد». 

وی بر پایبندی خود به اصل دور کردن لبنان از مشکلات منطقه و آتش جنگ آن بدون کاهش قدرت و حق این کشور در مقاومت و اقدام دفاعی استراتژیک که این فرصت را با تفاهم بین همه مردم لبنان تقویت می‌کند، تأکید کرد. 

رئیس جمهوری لبنان در پایان افزود: «نشانه‌های مثبتی از آغاز اکتشاف ثروت‌های لبنان در آب‌های منطقه وجود دارد».

وی تأکید کرد که لبنان به حق خود در سرمایه‌گذاری در همه میادین نفتی خود پایبند است و مانع هر نوع تلاش اسرائیل برای تجاوز به آن خواهد شد. 

 

لبنان میشل عون تشکیل دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر