کد خبر: 859254 A

سفیر بغداد در تهران اعلام کرد که رایزنی‌ها بین ایران و عراق برای باز پس‌گیری هواپیماهای جنگی که دیکتاتور سابق عراق در جنگ کویت به ایران ارسال کرده بود، ادامه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک، «سعد جواد قندیل» سفیر بغداد در تهران اعلام کرد که رایزنی‌ها بین ایران و عراق برای باز پس‌گیری هواپیماهای جنگی که «صدام»، دیکتاتور سابق عراق در جنگ دوم خلیج‌فارس به ایران ارسال کرده بود، ادامه دارد و تا کنون به نتیجه‌ای در این زمینه نرسیده‌ایم.

صدام در زمان جمگ دوم خلیج‌فارس تعداد زیادی هواپیمای نظامی و غیر نظامی برای حفظ ناوگان هوایی در برابر ائتلاف بین‌المللی برای آزاد سازی کویت، به ایران ارسال کرده بود.

سفیر عراق در ایران همچنین در زمینه دیگر اعلام کرد که حجم تبادل تجاری بین بغداد و تهران در حال حاضر به ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد و سران دو کشور برای افزایش این سطح به سقف ۲۰ میلیارد دلار توافق کرده‌اند. 

عراق توانست معافیت از تحریم‌های ایران در زمینه انرژی را به دست آورد زیرا این موضوع برای هر دو کشور بسیار مهم و حیاتی بوده و در حال حاضر مذاکرات بین دو طرف برای ادامه تبادل تجاری بدون استفاده از دلار یا با ارز داخلی یا از طریق ارزهای دیگر غیر از دلار ادامه دارد. 

 

 

 

 

صدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر