کد خبر: 859243 A

پارلمان اردن یکشنبه آینده برای بررسی طرح نمایندگان با هدف منع واردات گاز از اسرائیل بر اساس توافقی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار به مدت ۱۵ سال، تشکیل جلسه خواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری فرانس ۲۴،  پارلمان اردن یکشنبه آینده طرح نمایندگان برای منع واردات گاز از اسرائیل بر اساس توافقی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار و به مدت ۱۵ سال که از اوایل ماه جاری میلادی اجرایی شده است، تشکیل جلسه خواهد داد. 

این در حالی است که دادگاه قانون اساسی اردن تأکید کرد که این توافق به موافقت پارلمان با دو مجلس نمایندگان و مجلس علیا نیاز ندارد. 

«عاطف الطراونه»، رئیس پارلمان اردن در جلسه کمیسیون قانون به تلاش برای موفقیت این طرح و منع واردات گاز از اسرائیل که در دستور کار جلسه یکشنبه آینده قرار دارد،‌ فرا خواند و تأکید کرد که ۵۸ نفر از ۱۳۰ نماینده پارلمان پیش‌نویسی را در این زمینه امضا کرده‌اند. 

«عبدالمنعم العودات»، رئیس کمیسیون قانون در پارلمان اردن تأکید کرد که این کمیسیون در حال بررسی ابعاد قانونی این طرح است. 

«عمر الرزاز»، نخست‌وزیر اردن یکشنبه گذشته تصریح کرد که دولت در صدد بازبینی همه توافق‌ها در زمینه انررژی است و برای پاسخ پرسش‌ها به زمان نیاز دارد. 

در مقابل، دولت اردن از این توافق دفاع کرده و گفته که با این توافق ۶۰۰ میلیون دلار سالانه از هزینه‌های دولت در زمینه انرژی صرفه‌جویی می‌شود. 

شرکت برق اردن نیز تأکید کرد که قرار داد با شرکت «نوبل انرژی» آخرین گزینه پس از قطع گاز مصر بوده است و بدهی‌های انباشته آن پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون دینار (معادل هشت میلیارد دلار) بوده است.

 

 

واردات گاز اسرائیل پارلمان اردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر