کد خبر: 859072 A

مقام‌های آمریکایی امروز- دوشنبه- اقداماتی را که پس از انجام تحقیق درباره حادثه تیراندازی نظامی سعودی در پایگاه نظامی فلوریدا در ماه گذشته اتخاذ خواهند کرد، اعلام می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک مقام آمریکایی اعلام کرد که دولت آمریکا امروز -دوشنبه- اقداماتی را که پس از انجام تحقیق کیفری وزارت دادگستری درباره حادثه تیراندازی افسر سعودی در پایگاه «پنساکولا» اتخاذ خواهد کرد،‌ اعلام می‌کند. البته وی از افشای جزئیات در این زمینه خودداری کرد. 

«ویلیام بار» وزیر دادگستری و «دیوید بودیش»، معاون مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا بیانیه‌ای را در کنفرانس مطبوعاتی امروز اعلام خواهند کرد.

برخی رسانه‌ها از جمله «سی ان ان» و واشنگتن پست و آسوشیتدپرس روز گذشته اعلام کردند که بیش از ۱۲ نظامی سعودی که در حال آموزش در پایگاه‌های نظامی آمریکا هستند، از این کشور اخراج خواهند شد. 

سی‌ان‌ان به نقل از منابع ناشناس گفت: «سعودی‌هایی که اخراج خواهند شد، به کمک به افسر سعودی عامل تیراندازی در پایگاه پنساکولا متهم نیستند». 

دفتر تحقیقات فدرال و وزارت دادگستری و شورای امنیت ملی از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده‌اند و سفارت عربستان در واشنگتن نیز به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نداده است. 

«مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با پایگاه «سی بی اس»  از صدور اوامری برای معاینه همه دانشجویان خارجی و بررسی سیستم اعتماد در آینده و سیاست‌های تسلیحاتی خبر داد. 

«رابرت اوبراین»، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: «این حادثه تیراندازی وجود خطاهایی را در روش معاینه ما مشخص کرد». 

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در تاریخ دهم دسامبر آموزش عملی همه نظامی‌های سعودی در آمریکا را به دنبال حادثه تیراندازی متوقف کرد و در تاریخ ۱۹ دسامبر اعلام کرد که پس از بررسی ۸۵۰ دانشجوی نظامی سعودی در  آمریکا هیچ تهدید وجود نداشته است. 

دفتر فدرال آمریکا اعلام کردند که بازرسان آمریکایی معتقد هستند که «محمد سعید الشمرانی»،‌ افسر سعودی این اقدام را به تنهایی انجام داده است.

مقامات آمریکائی کارآموزان نظامی سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر