کد خبر: 858633 A

سی‌ان‌ان گزارش داد:

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گزارش داد که آمریکایی‌ها هفته گذشته از طریق عراق هشداری در خصوص حمله انتقام‌جویانه ایران دریافت کرده بودند ولی از ماهیت آن اطلاعی نداشتند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، شبکه خبری «‌سی‌ان‌ان» گزارش داد که نیروهای ایالات متحده در پایگاه عین الاسد عراق، از طریق بغداد هشداری در خصوص حمله انتقام‌جویانه ایران دریافت کرده بودند.

این گزارش با تکرار اظهارات بی‌اساس مقام‌های کاخ سفید، مدعی شد که افسران حاضر در این پایگاه، کشته نشده‌اند واین مساله را یک «معجزه» خواندند.

این در حالی است که نویسنده گزارش در ادامه اذعان داشته که موشک‌های ایران تنها چند متر آن‌سوتر از پناهگاه‌ها فرود آمدند و شماری از پرسنل بلندپایه نیز هنگام حمله در محوطه حضور داشتند.

در ادامه تاکید شده است که هر چند آمریکایی‌ها هشدارهایی در خصوص حمله ایران دریافت کرده بودند ولی از ماهیت آن اطلاعی نداشتند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که فرمانده هوا فضای سپاه تاکید کرده است که بعد از حمله انتقام جویانه ایران، چند سورتی پرواز، مجروحان را از پایگاه عین الاسد به بیمارستان‌های مناطق اطراف منتقل کرده‌اند.

 

 

 

آمریکا پایگاه الاسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر