کد خبر: 857164 A

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) امروز- چهارشنبه- اعلام کرد که تأسیاست نفتی عراق ایمن هستند و تولید نفت این کشور ادامه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) امروز- چهارشنبه- به دنبال پاسخ موشکی ایران به پایگاه آمریکائی «عین الاسد» در پیامی اطمینان بخش اعلام کرد که تأسیسات نفتی عراق ایمن هستند و تولید این کشور ادامه دارد. 

«محمد بارکیندو»، دبیر کل سازمان اوپک، در حاشیه کنفرانس أبوظبی توضیح داد: «باعث خرسندی است که تأسیسات نفتی عراق ایمن هستند و تولید همچنان ادامه دارد و فعال است».

وی گفت که خوش‌بین است عراق به رغم تنش‌های فعلی در زمان مناسب به میانگین انطباق صد در صدی برای تصمیمات اوپک برای کاهش تولید خواهد رسید. 

حمله موشکی انتقام‌جویانه ایران به پایگاه هوائی «عین الاسد» باعث جهش بزرگی در قیمت جهانی نفت شد، به گونه‌ای که قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت در معاملات صبح امروز- چهارشنبه- با سه دلار افزایش به هر بشکه ۶۵ دلار و ۵۰  سنت رسید.

عراق روزانه حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند که از  این میان سه میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه را صادر می‌کند و دومین کشور تولید کننده اوپک به شمار می‌رود. 

بارکیندو خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا گفت که سازمان کشورهای صادر کننده نفت نمی‌تواند به تنهایی مسئولیت توازن و تعادل در بازار نفت را به عهده بگیرد.

اوپک نفت عراق پاسخ موشکی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر