کد خبر: 856743 A

عربی ۲۱ گزارش داد:

پیام مخفیانه رئیس‌جمهوری آمریکا به دولت عراق درباره آغاز اقدامات خروج نظامی این کشور، میزان تشویش فراوان دولت آمریکا و پنتاگون در برخورد با تحولات منطقه را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از عربی ۲۱،‌ پیام مخفیانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به دولت عراق درباره آغاز اقدام‌های خروج این کشور، میزان تشویش فراوان دولت آمریکا و پنتاگون در برخورد با تحولات منطقه را پس از اظهارات متناقض مقام‌های این کشور درباره صحت و ماهیت و چگونگی این اقدام‌ها و نیز پس از اظهارات متناقض ترامپ و «مارک اسپر» وزیر دفاعش نشان می‌دهد.

درست زمانی که «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک آمریکا اعلام کرد که این نامه درباره خروج نیروهای کشورش از عراق پیش‌نویسی امضا نشده است و قابل انتشار نیست، مارک اسپر در موضعی کاملا مشوش به طور کل صحت این خبر را تکذیب کرد.

اسپر در مصاحبه با خبرنگاران اردن گفت: بغداد از واشنگتن نخواسته که نیروهایش را خارج کند اما بازی در منطقه تغییر کرده است. 

این در حالی است که شبکه سی‌ان‌ان به نقل از مارک میلی برخلاف اسپر با تأکید بر صحت وجود این نامه اعلام کرد که این نامه، پیش‌نویسی اشتباه و امضا نشده بوده و قابل انتشار نیست.

یک مقام مسئول آمریکائی روز گذشته- دوشنبه صحت این نامه را تأیید کرد. ظاهرا این نامه از سوی وزارت دفاع به همتای عراقی ارسال شده است. 

ارتش آمریکا دوشنبه رسما به فرماندهی ستاد مشترک عراق از اتخاذ اقداماتی برای خروج نیروهایش از عراق خبر داده بود. 

یکی دیگر از موارد تناقض‌گوئی و تشویش مواضع ترامپ و اسپر درباره تلاش آمریکا برای حمله به نهادهای فرهنگی ایران در صورت جنگ با تهران است. 

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که اسپر بر خلاف ترامپ با قدرت اصرار دارد که ارتش آمریکا قوانین جنگ مسلحانه را با هدف قرار دادن مواضع فرهنگی ایران نقض نمی‌کند.

مارک اسپر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر