کد خبر: 856720 A

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به همراه نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات خاورمیانه، طرح آمریکایی صلح بین فلسطین و اسرائیل به نام «معامله قرن» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به همراه «آوی برکوویچ» نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات خاورمیانه، طرح آمریکایی صلح فلسطین و اسرائیل مشهور به معامله قرن را  مورد بررسی قرار دادند.

رسانه­‌های اسرائیلی گزارش دادند که این دیدار عصر روز گذشته- دوشنبه- و بدون انتشار بیانیه صورت گرفته است.

قرار بود دولت آمریکا سال گذشته از طرح معامله قرن خود رونمایی کند اما آن را به دلیل انتخابات اسرائیل به تعویق انداخت.

جروزالم پست گزارش داد که احتمال دارد دولت آمریکا این طرح را پیش از انتخابات اسرائیل در تاریخ دوم ماه مارس آینده اعلام کند.

در ادامه این گزارش آمده است که تیم آمریکا در حال بررسی یکی از دو گزینه است. نخست: انتشار این طرح با وجود جمود سیاسی در اسرائیل که موفقیت این طرح را تهدید می‌­کند و دوم انتظار تا پس از برگزاری انتخابات اسرائیل که آن هم احتمالا با بن‌بست مواجه خواهد شد. احتمال دیگری نیز مطرح است و آن انتشار طرح معامله قرن در تاریخی نزدیک به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آینده است.

دو انتخابات پیشین اسرائیل موفق به تشکیل دولت نشد و برآوردها حاکی از ادامه این بحران پس از انتخابات آینده در ماه مارس است.

بنیامین نتانیاهو معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر