کد خبر: 855230 A

سوزان رایس:

مشاور امنیت ملی دولت پیشین آمریکا به ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی، «سوزان رایس»، مشاور امنیت ملی دولت پیشین آمریکا، به شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واکنش نشان داد. 

وی در گفت‌وگو با این شبکه تلویزیونی گفت: «زمانی که مشاور امنیت ملی بودم، جامعه اطلاعاتی یا ارتش آمریکا هیچ‌گاه برای حمله به سردار قاسم سلیمانی به دولت اوباما پیشنهادی ارائه نکرد. اگر چنین فرصتی به ما پیشنهاد می‌شد، کاری که می‌کردیم، این بود که خطرات آن را در مقابله با عواید آن به‌طور دقیق بررسی و ارزیابی می‌کردیم. ما تمام راه‌هایی که امنیت ما را تقویت یا تضعیف می‌کرد مورد ارزیابی قرار می‌دادیم».

وی گفت: «کاری می‌کردیم تا مطمئن شویم که کارمندان، دیپلمات‌ها و نظامیان‌مان در حفاظت حداکثری در برابر انتقام احتمالی ایران قرار داشته باشند».

رایس در ادامه گفت: «ایران می‌تواند انتقام قابل‌توجهی از آمریکا بگیرد. آن‌ها می‌توانند در عراق بدون هیچ‌گونه محدودیتی چنین کنند یا دست به اقدامی گسترده در سوریه و لبنان بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که علیه اسرائیل نیز دست به اقدام بزنند».

 

سردار قاسم سلیمانی سوزان رایس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر