کد خبر: 854768 A

برهم صالح:

رئیس جمهوری عراق به دنبال عملیات ترور آمریکا در فرودگاه بین‌المللی بغداد خواستار خویشتن‌داری و خردورزی و اولویت دادن منفعت ملی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق امروز -جمعه- به دنبال عملیات ترور آمریکا در فرودگاه بین‌المللی بغداد با انتشار بیانیه­‌ای اعلام کرد:‌ «خبر شهادت أبومهدی المهندس، جانشین فرمانده حشدالشعبی و سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را که نقش اصلی در مبارزه با تروریسم داعش ایفا کردند و بهترین تصاویر ایثار و فداکاری را رقم زدند، با حزن و اندوه فراوان دریافت کردیم».

صالح در این بیانیه افزوده است: «این حمله را که فرمانده امنیتی وابسته به نهاد نظامی عراق را هدف قرار داده و بدون تردید عواقب امنیتی برای عراق و منطقه به دنبال خواهد داشت،‌ محکوم می­‌کنیم. از همه صاحبان حکمت و خرد می‌­خواهیم که به عقل و منطق متوسل شوند و تلاش کنند مانع عواقب وخیم این حمله شوند. همه را به خویشتن‌داری و در اولویت قرار دادن عقل و خرد و منفعت ملی دعوت می­‌کنم».

وی در ادامه افزود: «وظیفه ما در این شرایط استثنائی حفظ وحدت و اتحاد صفوف و عبور از اختلافات زودگذر برای حمایت از منافع ملی و حاکمیت و امنیت عراق و همچنین دور نگه داشتن کشور و مردم از آفت­‌ها و مصائب درگیری­‌های مسلحانه است».

برهم صالح شهادت سردار سلیمانی عملیات ترور آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر