کد خبر: 854745 A

رئیس ائتلاف بدر عراق به دنبال شهادت فرماندهان محور مقاومت در حمله آمریکا به فرودگاه بین‌المللی بغداد بر آگاهی و هوشیاری نیروهای امنیتی تأکید کرد و خواستار اخراج نیروهای بیگانه از این کشور شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، «هادی العامری»، رئیس ائتلاف بدر عراق از نیروهای امنیتی خواست که هوشیار و آگاه باشند».  

عامری همچنین پیامی را به نیروهای سیاسی درباره حضور نیروهای خارجی در عراق ارسال کرد. 

در بیانیه عامری آمده است: «با اندوه و تأسف فراوان خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و أبومهدی المهندس،‌ جانشین فرمانده حشدالشعبی در حمله بی‌رحمانه آمریکا به فرودگاه بین‌المللی بغداد را دریافت کردیم». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «ضمن محکوم کردن این عملیات جنایتکارانه بر عزم و اراده خود برای ادامه راه جهاد و ایثار و فداکاری در راه اصول و ارزش‌های و ساخت عراقی مقتدر با حاکمیت کامل تأکید می‌کنیم. » 

عامری گفت: « امروز از نیروهای ملی می‌خواهیم برای اخراج نیروهای خارجی که حضورشان در عراق بیهوده و مایه خونریزی بیشتر مردم عراق است، متحد شوند». 

وی در ادامه تأکید کرد: «از بردارنمان در پارلمان می‌خواهیم که تصمیمی شجاعانه برای اخراج نیروهای بیگانه از عراق اتخاذ کنند». 

شهادت سردار سلیمانی رئیس ائتلاف بدر عراق اخراج نیروهای آمریکائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر