کد خبر: 853537 A

سرگئی لاوروف:

وزیر خارجه روسیه گفت که این کشور به تعهد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مبنی بر اعمال منطقه پرواز ممنوع در لیبی اعتماد ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست مونیتور، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، گفت که این کشور به تعهد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مبنی بر اعمال منطقه پرواز ممنوع در لیبی اعتماد ندارد. وی افزود که ناتو در آغاز اشغال لیبی نیز چنین اظهاراتی را اعلام کرده بود. 

وی روز گذشته -‌دوشنبه- گفت: «ایده اعمال منطقه پرواز ممنوع در لیبی یادآور رویداد بدی است که در آن ناتو پس از اعمال منطقه پرواز ممنوع از سوی شورای امنیت شروع به بمباران این کشور کرد.»

لاوروف گفت: «تنها اقدامی که سازمان ملل در آن زمان صورت داد این بود که کشورهای عضو شورای امنیت نسبت به حفظ منطقه پرواز ممنوع ابراز نگرانی کردند.»

وزیر خارجه روسیه در این نشست خبری گفت: «نمی‌توانیم به تعهد ناتو برای حفظ چنین توافقی اعتماد کنیم. بنابراین، باید اطمینان حاصل کرد که تمامی بازیگران بین‌المللی تاثیر خود را بدون استثنا حفظ کنند و به آتش‌بسی آنی در لیبی برسند و میان طرف‌های درگیر در این کشور به توافقی برسند.» 

 

سرگئی لاوروف لیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر