کد خبر: 852572 A

نماینده ائتلاف سائرون:

نماینده ائتلاف سائرون در پارلمان عراق امروز- یکشنبه- تأکید کرد که به‌رغم ادعاهای موجود، رئیس جمهوری ماده ۷۶ قانون اساسی را نقض نکرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «امجد العقابی» نماینده ائتلاف سائرون عراق امروز -یکشنبه- تأکید کرد، در حالی که عده‌ای تلاش می‌کنند چنین وانمود کنند که «برهم صالح» ‌رئیس‌جمهوری عراق ماده ۷۶ قانون اساسی عراق را نقض کرده است اما این ادعا صحت ندارد. ماده ۷۶ واضح است و به تکلیف فراکسیون اکثریت برای نامزدی نخست‌وزیر توسط رئیس جمهور تصریح می‌کند. در حقیقت، در نخستین جلسه پارلمان کنونی فراکسیون اکثریت مشخص نشد.

عقابی در ادامه افزود: «صحبت از تعیین فراکسیون اکثریت، سفسطه‌ای بیش نیست و همه می‌دانند که ادعایی نادرست است، چنانکه مردم عراق نیز آگاهی و هوشیاری بیشتری در قبال این طرح دارند». 

وی تأکید کرد که رئیس جمهوری از هر طرفی که بخواهد برای تحقق اهداف خود به حساب مردم عراق از خون شهدا و فداکاری‌های مردم عبور کند، قدرتمندتر و میهن پرست‌تر است.

عقابی از رئیس‌جمهوری عراق خواست که به موضوع ملی خود ادامه دهد و در برابر اعمال فشارها تسلیم نشود.

وی در پایان تأکید کرد که عراق و مردم این کشور، بزرگ‌تر از احزاب و پست‌ها هستند و همه ما از هر اقدامی که در راستای منافع مردم باشد، تا زمان تحقق تغییر و اصلاح حمایت خواهیم کرد.

برهم صالح ائتلاف سائرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر