کد خبر: 852514 A

جو بایدن:

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ گفت که به احضاریه‌های کنگره عمل خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، «جو بایدن»، نامزد انتخابات ۲۰۲۰، روز گذشته -‌شنبه- گفت که از «احضاریه»‌هایی که ممکن است برای حضورش در دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، صادرش شود، «اطاعت خواهد کرد.»

وی پیشتر اعلام کرده بود که در این جلسه دادگاه حاضر نخواهد شد. 

معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در کارزاری انتخاباتی در آیووا گفت: «نخست باید بگویم که اگر احضاریه‌ای برای من صادر شود، به آن عمل خواهم کرد».

بایدن پیشتر گفته بود که در این جلسات حاضر نخواهد شد، «چراکه این اقدام در جهت کاری است که ترامپ در تمام زندگی‌اش انجام داده و آن این‌که توجه‌ها را از خود منحرف کند». وی همچنین گفت که حضورش در دادگاه باعث می‌شود توجه‌ها از استیضاح ترامپ به مسائل دیگر معطوف شود.

وی ابتدا در پیام‌هایی توئیتری تلاش کرد موضع خود را روشن کند و گفت: «اگر بنا بود داوطلبانه در این جلسه حضور پیدا کنم، رسانه‌ها چه چیزی را پوشش می‌دادند؟ آن‌ها به‌جای آن‌که به ترامپ به بپردازند، حرف‌های مرا پوشش می‌دادند و او این‌گونه قسر در می‌رفت.»

بایدن در ادامه افزود: «اما بنا نیست وانمود کنم که هیچ مبنایی قانونی برای حضور من در دادگاه جمهوری‌خواهان وجود ندارد. دیروز چنین چیزی را می‌خواستم بگویم و باز هم آن را تایید می‌کنم: ‌این دادگاه درباره ترامپ است، نه من».

وی افزود که در ۴۰ سال زندگی سیاسی‌اش «همواره مطیع قانون» بوده است. او در ادامه در جمع خبرنگاران در آیووا طی کارزاری انتخاباتی گفت که «به هرچه کنگره طی فرآیندی قانونی از او بخواهد عمل خواهد کرد».

جو بایدن دونالد ترامپ استیضاح ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر