کد خبر: 851030 A

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به تهدید تازه کره‌شمالی گفت که اگر پیونگ‌یانگ موشک دوربرد شلیک کند، خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا که پیشتر تاکید کرده بود که واشنگتن فعالیت‌های پیونگ‌یانگ را از نزدیک زیر نظر دارد، امروز -سه‌شنبه- در واکنش به تهدید تازه کره‌شمالی گفت: «اگر پیونگ‌یانگ موشک دوربرد شلیک کند، خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد».

ترامپ همچنین در واکنش به «هدیه کریسمس» وعده داده شده توسط «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی افزود: «شاید هم هدیه قشنگی باشد و مثلا جای یک آزمایش موشکی یک گلدان زیبا باشد».

پیونگ‌یانگ اخیرا تهدید کرده بود که اگر پیشرفتی در زمینه لغو تحریم‌ها رخ ندهد، یک «هدیه کریسمس» برای آمریکا در نظر خواهد گرفت.

مناسبات میان کره‌شمالی و ایالات متحده آمریکا در نخستین ماه‌های به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به شدت متشنج شد و رهبران دو کشور یکدیگر را به جنگ تهدید کردند. با این حال کره‌شمالی از زمان برگزاری المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ در کره جنوبی، نشانه‌هایی از تمایل با عادی‌سازی روابط با سئول و حتی واشنگتن را از خود نشان داد. پس از آن کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در سه نوبت در سنگاپور، ویتنام و مرز دو کره با یکدیگر دیدار کردند. با این حال مذاکرات فنی و دیپلماتیک میان ایالات متحده آمریکا و کره‌شمالی تاکنون بدون نتیجه بوده است.

 

دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر