کد خبر: 850881 A

پسر مبلغ بازداشتی سعودی:

پسر مبلغ مشهور سعودی که از سال ۲۰۱۷ بازداشت است، امروز- سه شنبه- گفت که مقام‌های سعودی سایه پدرش را در برگه‌های امتحانی تعقیب می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «عبدالله العوده»، پسر «سلمان العوده» ‌مبلغ برجسته سعودی امروز- سه‌شنبه- با انتشار توئیتی نوشت که مقام‌های سعودی در برگه‌های امتحانی معلمان در پی تعقیب سایه پدرش هستند. 

این توئیت به دنبال اعلام تصمیم وزارت آموزش و پرورش عربستان برای تحقیق در امتحان بررسی شیوه سلمان العوده منتشر شده است.

عبدالله گفت:‌ «آل سعود می‌خواهد سخت‌ترین مجازات را علیه پدرم حتی اکنون هم که در زندان است، اعمال کند. آنها از عشق و علاقه مردم به پدرم آگاه هستند و از صرف ذکر نام وی مشوش شده و به خود می‌لرزند و به دنبال تعقیب سایه او روی کاغذ امتحانی هستند». 

وی نوشت: «داستان از اینجا شروع شد که یک معلم، سلمان العوده را به عنوان یکی از شخصیت‌های دینی و فکری در عربستان معرفی کرد. این موضوعی است که نهادهای دولت پیش از تبلیغات رسمی که می‌خواهد با هزینه کشور، انتقام فوری بگیرد، آن را می‌دانند و به آن اعتراف می‌کنند».  

پسر العوده در ادامه افزود: «اندیشه و آگاهی را هرگز نمی‌توان با میله و آتش و آهن از بین برد بلکه این رنج‌ها فقط بر اعتبار و قدرت آن می‌افزاید». 

وی گفت: «انحراف فکری در حقیقت دوشیدن اموال شهروندان برای کمک مالی به خارج از کشور، گرفتن اجباری سرمایه برای پروژه‌های بدوی و بیهوده به نفع طبقه فاسد و گروه کوچک مرتبط با آنهاست». 

عبدالله در پایان نوشت: «به یاری خداوند میهن از دست همه ربایندگان به آغوش مردم بازخواهد گشت». 

«ابتسام الشهری» سخنگوی وزارت آموزش و پروش عربستان با اعلام خبر تحقیق درباره سیره سلمان العوده گفت: «وزیر دستور تحقیق در این باره و آگاهی به گروه‌های امنیتی ویژه برای تکمیل ترتیبات لازم را صادر کرده است. 

وی گفت: «یک معلم غیر سعودی در مدرسه‌ای داخلی پرسشی را درباره یکی از افراد امنیتی بازداشتی از اصحاب افکار انحرافی مطرح کرده است».

اما رسانه‌ها و کاربران توئیتری امروز درباره این تصمیم و برگه امتحانی کلاس سوم متوسطه که درباره زندگی العوده و کتاب‌ها و اندیشه‌های وی توضیح داده و او را به متفکر و عالم دینی توصیف کرده، بحث و تبادل نظر کردند. 

آل سعود سلمان العوده برگه امتحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر