کد خبر: 850291 A

یک نماینده پارلمان عراق امروز- دوشنبه- اعلام کرد که پست‌های کلیدی مدیریت کل در وزارت برق با قیمت هر پست، یک میلیون دلار توسط عوامل مفسد فروخته می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «عالیه نصیف» نماینده پارلمان عراق امروز- دوشنبه- فاش کرد که پست‌های کلیدی وزارت برق در سطح مدیریت کل توسط عوامل مفسد به قیمت یک میلیون دلار برای هر پست فروخته می‌شود. 

نصیف در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد:‌ «عوامل فاسد در وزارت برق مجموعه‌ای از پست‌های کلیدی (مدیران کلی که تلاش می‌کنند طی چند روز آینده بازنشسته شوند) را برای فروش به مبلغ یک میلیون دلار به عرضه گذاشته‌اند». 

وی گفت: «از جمله این پست‌ها، سمت مدیر کل فنی، مدیر کل اقتصادی،‌ مدیر کل بازرسی و صلاحیت، مدیر کل تولید فرات میانه، مدیر کل توزیع فرات میانه، مدیر کل برنامه‌ریزی و مدیر کل حمل و نقل مرکزی است». 

نصیف در ادامه افزود: «اداره فعلی وزارت ارتباطات پست‌های ویژه (مدیر کلی) را به اشخاص متهم به فساد که هیچ شایستگی و صلاحیتی ندارند، واگذار کرده بود و این کار را یا با حمایت حزبی که بر این وزارتخانه مسلط است یا توسط شرکت‌های مشکوک برای انجام قراردادهای فاسد خود، یا با حمایت باند لندن انجام داده است به گونه‌ای که مشخص شده وزارت ارتباطات به سرمایه‌گذاران خارجی مقیم لندن فروخته شده و مقام عالی فعلی به منظور اجرای توطئه‌های سرقت و غارت و تصویب قراردادهای فاسد که اقتصاد عراق را مقروض وام‌های بی سابقه می‌کند، گماشته شده بود». 

وی تأکید کرد که باید گروه‌های ناظر برای توقف تجارت مناصب وارد عمل شده و به این فاجعه پایان دهند، زیرا فردی که سمت مدیر کل را با این مبلغ هنگفت می‌خرد، قطعا این کار برای وی متضمن سود بسیار بیشتر از رشوه‌ای است که پرداخت کرده و به تبع، فساد در این وزارتخانه ادامه خواهد یافت.

نماینده پارلمان عراق فروش پست وزارت در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر