کد خبر: 850150 A

عربستان سعودی روز گذشته- یکشنبه- توافق‌نامه‌ای را با دبیرخانه شورای همکاری خلیج‌فارس برای میزبانی مقر فرماندهی مشترک نظامی شورای همکاری خلیج فارس در ریاض امضا کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، عربستان سعودی روز گذشته- یکشنبه- توافق‌نامه‌ای را با دبیرخانه شورای همکاری خلیج‌فارس برای میزبانی مقر فرماندهی مشترک نظامی شورای همکاری خلیج فارس در ریاض امضا کرد.

این فرماندهی با نیروهای سپر جزیره ، پدافند هوایی و مرکز فرماندهی نیروی دریایی مرتبط است. 

این توافق نامه را «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان و «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس امضا کرده‌اند. 

بن فرحان گفت که توافق مقر مشترک فرماندهی نظامی شورای همکاری خلیج بیانگر حمایت عربستان از عملیات مشترک بین کشورهای منطقه و تسهیل فعالیت این فرماندهی نظامی است که مورد توجه و اهتمام «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی بوده و با چشم‌انداز وی درباره انتقال عملیات مشترک کشورهای منطقه از مرحله  همکاری به مرحله تکامل، هم‌راستا است.

این توافق بر اساس تصمیم شورای عالی شورای همکاری خلیج‌فارس در دور سی و چهارم خود در کویت در سال ۲۰۱۳ مبنی بر تأسیس مرکز فرماندهی مشترک بین کشورهای عضو و با هدف همکاری و هماهنگی در دو زمینه امنیتی و دفاعی و حفظ ثبات این کشورها ایجاد شده است.

شورای همکاری خلیج فار س مقر فرماندهی نظامی مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر