کد خبر: 849695 A

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء:

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به استفاده ابزاری امریکا از رژیم سعودی برای بازگرداندن داعش به عراق، تصریح کرد که مقاومت با پشتیبانی مرجعیت دینی اجازه نمی‌دهد این توطئه تکرار شود.

به گزارش ایلنا، «نصر الشِمَّری» سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار داشت: همه می‌دانند که مشکلات دنیا از سه‌گانه شر یعنی انگلیس، اسرائیل و امریکا نشأت می‌گیرد؛ در سطح منطقه نیز آل‌سعود و رژیم‌های مرتجع، آلت دست آنان هستند.

الشمری ادامه داد: دشمنان بر این گمان بودند که گروه‌های تروریستی همچون داعش را تا چند دهه در منطقه حفظ می‌کنند، اما مقاومت اراده دیگری داشت و این نقشه را خنثی کرد. اگر داعش بر عراق مسلط شده بود، همه دولت‌های منطقه دچار فروپاشی می‌شدند؛ که مقاومت اسلامی اجازه نداد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با استفاده ابزاری از رژیم سعودی و برخی رژیم‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس به فکر تکرار این توطئه‌ها در عراق است، ولی الحشد الشعبی با پشتیبانی مرجعیت دینی مانع می شود.

سخنگوی نُجَباء با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها جهت ایجاد فاصله میان الحشد الشعبی و شهروندان عراقی، گفت: آگاهی ملت، همبستگی آنان با گروه‌های مقاومت و همچنین پشتیبانی مرجعیت، جلوی تعرض به این سازمان مردمی را گرفته است.

الشمری سپس درباره موج‌سواری و سوءاستفاده مزدوران آمریکا از اعتراضات مردمی هشدار داد و افزود: آن‌ها با سازماندهی حملاتی علیه فرماندهان و دفاتر گروه‌های مقاومت، می‌خواستند الحشد الشعبی و معترضان را علیه یکدیگر تحریک کنند و در نهایت نیروهای حشد را به‌عنوان سرکوبگر جلوه داده و تظاهرات را از حالت مسالمت‌جویانه خارج کنند.

وی در پایان بار دیگر موضع نُجَباء را تکرار و تصریح کرد: ما در کنار مطالبات مشروع ملت عراق هستیم و هیچ‌گاه در موضعی مخالف مردم نخواهیم بود. اصلاحات باید منطقی و با اعتدال انجام شود و بهترین مصداق اعتدال، مرجعیت دینی است که رهنمودهای روشنی در این زمینه دارد.

مقاومت اسلامی نجباء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر