کد خبر: 849351 A

مقام‌های آمریکایی روز گذشته- جمعه اعلام کردند که یک شهروند قطری با ویزای تحصیلی به ضرب گلوله یک افسر پلیس ایالت «اریزونا» به دلیل حمله به این افسر پلیس کشته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مقام‌های آمریکایی روز گذشته -جمعه- اعلام کردند که یک شهروند قطری با ویزای تحصیلی به ضرب گلوله یک افسر پلیس ایالت «آریزونا» کشته شد.  

«فرانک میلستد»، رئیس اداره امنیت عمومی آمریکا گفت: «این حادثه پنجشنبه شب گذشته رخ داد. هیو گرانت، افسر پلیس که در حال انجام یک گشت معمولی در پی رانندگان مست در حومه شهر فینکیس بود، متوجه محمد احمد آل هاشمی (جوان قطری، ۲۵ ساله) شد که در حال انداختن تابلوی راهنمایی روی زمین بود».

وی در ادامه گفت: «پلیس که یکی از زنان گروه مادران مخالف رانندگان مست بود از این شهروند قطری خواست تا تابلوی راهنما را به جای خود بازگرداند اما وی نپذیرفت و وسط خیابان مقابل خودروی پلیس راه رفت و هیچ توجهی به دستور ایست نکرد».

رئیس اداره کل سلامت آریزونا گفت: «افسر پلیس سعی کرد که از شوک الکترونیک برای توقیف و دستگیری جوان قطری استفاده کند اما وی به پلیس حمله کرد و منجر به وقوع درگیری بین آنها شد که سرانجام پلیس به سمت وی شلیک کرد».

مقام‌های آمریکایی ویدئوی مربوط به این حادثه را منتشر کردند که دانشجوی قطری به شدت در مقابل بازداشتش مقاومت کرد و پلیس را به زمین پرت کرد اما در این فیلم لحظه شلیک گلوله ضبط نشده است.

میلستد گفت که پلیس برای دفاع از خود و زنی که همراهش بوده مجبور به استفاده از گلوله شده و مورد اصابت از ناحیه سر و صورت قرار گرفته است.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که پلیس، الهاشمی را چهارشنبه گذشته به دیلیل تلاش برای ورود به یک مرکز اسلامی در شهر «تمبی» بازداشت کرده بود.

هاشمی دانشجوی سابق دانشگاه آریزونا بوده و مشخص نیست که چه زمانی به آمریکا آمده است.

پلیس آمریکا شهروند قطری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر