کد خبر: 848386 A

قانون‌گذاران جمهوری‌خواه و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بر دولت این کشور برای حفظ و تمدید آخرین بازمانده‌های توافق عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای با روسیه فشار می‌آورند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بر دولت این کشور برای حفظ و تمدید آخرین بازمانده‌های توافق عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای با روسیه فشار می‌آورند. در این رابطه، نمایندگان خواستار ارائه گزارش درباره هزینه‌ها در صورت به محاق رفتن پیمان استارت نو شده‌اند. 

آنها طی سه موصبه که در روزهای آینده اعلام می‌شود، استدلال می‌کنند که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره این‌که روسیه و چین چگونه ممکن است به فرپاشی این توافق در فوریه ۲۰۲۱ واکنش نشان دهند، کار تحلیلی کافی انجام نداده‌اند. 

ترامپ و معاونانش استدلال کرده‌اند که استارت نو شامل تمامی تسلیحات هسته‌ای روسیه نمی‌شود و بنا دارند چین را نیز در شمول این تعهد قرار دهند. این در حالی است که شماری از قانون‌گذاران و متخصصان معتقدند که این پیشنهاد «قرصی سمی» است که به نابود استارت نو ختم می‌شود و از آنجایی که چین زیر بار چنین پیشنهادی نخواهد رفت، محدودیت‌های اعمال‌شده بر توسعه تسلیحات اتمی آمریکا را از میان می‌برد.

دونالد ترامپ آمریکا و روسیه استارت نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر