کد خبر: 847896 A

قانون‌گذاران آمریکایی بر سر افزودن یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار به بودجه آتی ایالات متحده برای ایجاد موانع فیزیکی در مرز با مکزیک به توافق رسیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، قانون‌گذاران آمریکایی بر سر افزودن یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار به بودجه آتی ایالات متحده برای ایجاد موانع فیزیکی در مرز با مکزیک به توافق رسیدند. این خبر را سه منبع آگاه در کنگره گزارش دادند. 

این توافق که متن آن هنوز منتشر نشده است، میزان بودجه موردنیاز «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا را برای ایجاد دیوار مرزی، همانند سال مالی ۲۰۱۹، تامین می‌کند. 

مبلغ تصویب‌شده پنج میلیارد دلار کمتر از میزانی است که ترامپ در این زمینه درخواست داده بود. مصوبه سنا برای تامین مالی دپارتمان امنیت ملی شامل پنج میلیارد دلار برای مخارج مربوط به موانع مرزی می‌شود، حال آن‌که مجلس نمایندگان هیچ مبلغی را در این زمینه تخصیص نداده است. 

دو منبع آگاه گزارش کردند که این مصوبه توانایی ترامپ برای انتقال پول اضافی به دیوار مرزی را حفظ می‌کند. بنا به گفته آن‌ها، دموکرات‌های مجلس تلاش داشتند محدودیت‌هایی را برای ترامپ در این زمینه ایجاد کنند، اما جمهوری‌خواهان هشدار دادند که این اقدام کلیت این مصوبه را زیر سؤال می‌برد. 

انتظار می‌رود که این مصوبه در قالب دو بسته ارائه شود. قانون‌گذاران دولت را تا پایان ۲۰ دسامبر تامین مالی کرده‌اند تا مانع از تعطیلی دولت در تاریخ ۲۱ دسامبر شوند.

کنگره آمریکا دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر