کد خبر: 847775 A

نیروهای دریایی روسیه و سوریه روز گذشته- دوشنبه- رزمایش مشترکی را در دریای مدیترانه از پایگاه دریایی «طرطوس» روسیه در ساحل سوریه آغاز کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، نیروهای دریایی روسیه و سوریه روز گذشته- دوشنبه- رزمایش مشترکی را در دریای مدیترانه از پایگاه دریایی «طرطوس» روسیه در ساحل سوریه آغاز کردند.

مرکز پایگاه دریایی روسیه در طرطوس با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: «بندر طرطوس به عنوان میدانی برای انجام تمرینات نظامی اتفاقی نبوده است. کشتی‌های روسیه در سواحل سوریه نقش مهمی در مبارزه با تروریسم بین‌المللی دارند». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «پایگاه طرطوس روسیه ابزار اصلی برای تجهیز نیروهای روس در سوریه است. این امر نیاز به پیشرفت مستمر در آموزش خدمه کشتی و یگان‌های نیروهای ساحلی را ایجاد می کند. به همین دلیل است که قسمت شرقی مدیترانه به یک منطقه آموزشی مشترک تبدیل شده است». 

مرکز پایگاه طرطوس تأکید کرده است که کشتی‌های روسیه و هواپیماهای پایگاه هوایی «حمیمیم»، قایق‌های موشکی و مین‌یاب‌های نیروی دریایی سوریه در این مانورها شرکت می کنند.

«الکساندر یولداچف»، ‌فرمانده رزمایش گفت که این رزمایش‌ها در یک زمینه عملیاتی واحد برگزار می‌شود که طی آن بسیاری از موارد تاکتیکی حل می‌شوند.

یولداچف در ادامه افزود: «گروه‌های تاکتیکی کشتی‌های دریایی روسیه و سوریه در دریا اقدام به شلیک توپخانه‌ها و انجام رزمایش‌های مشترک می‌کنند و یگان‌های نگهبانی و دفاعی در ساحل در تلاش هستند تا مسائل مربوط به جنگ پهپادها و مبارزه با تشکل‌های مسلح غیرقانونی را برطرف کنند». 

به گفته یولداچف این رزمایش‌ها با هدف افزایش تعامل بین نیروهای مسلح روسیه و سوریه به منظور مبارزه موفقیت‌آمیز با گروه‌های مسلح غیرقانونی و تروریسم بین‌المللی و تقویت همکاری بین دو کشور صورت می‌گیرد.

روسیه سوریه مانورهای دریائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر