کد خبر: 846259 A

کنگره آمریکا یک ماه به سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) مهلت داد تا مسئولیت و یا عدم مسئولیت ولیعهد سعودی در قتل روزنامه‌نگار منتقد این کشور را اعلام کند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، کنگره آمریکا به سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) یک ماه مهلت داد تا اعلام کند که آیا «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی مسئول قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی است یا خیر!

بر اساس گزارش رسانه­‌های آمریکا، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور به نیابت از کاخ سفید با اعضای کنگره گفت‌وگو کرده است تا بندهایی را که دولت عربستان را مسئول جنایت قتل خاشقجی و جنگ یمن می‌­داند، حذف کنند اما این بندها در آخرین نسخه طرح بودجه دفاعی سالانه مشهور به نام «قانون اختیارات دفاع ملی»، همچنان باقی مانده است.   

«تام مالینسکی» نماینده دموکرات کنگره تأکید کرد که گزارش‌­های اطلاعاتی آمریکا بن سلمان را به نوعی مسئول جنایت خاشقجی می­‌داند.

وی گفت که کنگره از مدیر اطلاعات ملی پاسخ روشن و شفاف در این زمینه می­‌خواهد.

مالینسکی در ادامه افزود: «اگر کاخ سفید مدیر اطلاعات ملی را برای ارائه نتیجه متفاوتی تحت فشار قرار دهد، موضوع عجیبی نخواهد بود».

جمال خاشقجی اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید. سیا و کشورهای غربی معتقد هستند که این جنایت به دستور بن سلمان صورت گرفته است. 

کنگره بن سلمان خاشقجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر